Úvod RECEPTY Celozrnné francúzske toasty s ovocím a medom

Celozrnné francúzske toasty s ovocím a medom

0

Dnešný recept na celozrnné francúzske toasty s ovocím a medom sme si požičali v skupine na Facebooku Prima kuchařka od čitateľky Petry Veselej, za čo jej ďakujeme. V tejto skupine sa s nami môžete podeliť aj o svoj obľúbený recept. Stačí pridať peknú fotografiu so ingredienciami a postupom. Môžete sa s nami a ostatnými čitateľmi tejto skupiny podeliť aj o to, čo budete mať dnes na obed alebo aké dobroty plánujete na narodeninovú oslavu.

Príprava tejto zdravej mňamky je veľmi jednoduchá a časovo nenáročná. Oslovil vás tento celozrnný francúzsky chlieb? Vytvorme ho spoločne!

Ak máte aj vy svoj obľúbený recept a chcete sa s nami oň podeliť, určite navštívte skupinu na Facebooku Prima kuchařka.

Celozrnné francúzske toasty s ovocím a medom
Zdroj: Prima Kuchařka

Čo budeme potrebovať:

  • vajce
  • mlieko
  • med
  • škorica
  • celozrnný chlieb
  • ovocie (podľa chuti)

Ako postupovať:

1) Začnite zmiešaním vajec, mlieka, medu a škorice v miske. Všetko dôkladne premiešajte. Potom celozrnný chlieb namočte z oboch strán do zmesi.

2) Teraz si pripravte panvicu s nepriľnavým povrchom, ktorú rozohrejete a na miernom plameni na nej opečte chlieb z oboch strán dozlatista.

3) Po vychladnutí ozdobte čerstvým ovocím a pokvapkajte medom. Môžete si však vybrať aj iné ochucujúce prísady, napríklad Nutellu alebo marmeládu. Hotovo!

Zdieľajte tento recept na chutné a zdravé celozrnné francúzske toasty s ovocím a medom, ktoré sa hodia takmer ku každému dezertu, aj so svojimi priateľmi! Som si istý, že sa im budú páčiť. Môžete tiež navštíviť ďalší článok, kde nájdete recept na výborný mliečny krém.